MÜSİAD Bursa’dan mesleki eğitime destek

MÜSİAD Bursa’dan mesleki eğitime destek

ABONE OL
23 Şubat 2024 12:02
MÜSİAD Bursa’dan mesleki eğitime destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, mesleki eğitime destek vermeye devam ediyor. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında, MÜSİAD Bursa Şubesi tarafından 16 mesleki ve teknik okuldaki öğrenci ve öğretmenlere destek olunacak.

Protokol törenine Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Şenocak ve MÜSİAD Bursa Sektör Kurulları Başkanı Halil Atalay ile birlikte, proje kapsamındaki okulların müdürleri ve MÜSİAD Bursa üyeleri katıldı.

‘GENÇLERİMİZİ GELECEĞE DAHA DONANIMLI HAZIRLAYACAĞIZ’

Bir ülkenin insan kaynaklarının niteliğinin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimde kritik rol oynadığını vurgulayan MÜSİAD Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Şenocak, mesleki eğitimi geliştirmenin önemine dikkat çekerek bu yönde atılan her adımın ülkenin geleceği için umut olduğunu ifade etti. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşılmasında beşeri sermayenin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Şenocak, yaşanan teknolojik gelişmeler ve küreselleşmenin mesleki eğitimi daha da değerli hale getirdiğini söyledi.

Sanayi kenti Bursa’da meslek okullarındaki müfredat ve eğitim içeriklerinin iş dünyasının taleplerine ve sektörün ihtiyaçlarına uygun hale getirmenin en önemli hedeflerinden biri olduğunun altını çizen Başkan Şenocak; “MÜSİAD olarak, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği protokolü kapsamında da şehrimizdeki 16 mesleki ve teknik okulundaki öğrenci ve öğretmenlere destek olmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda okullarımıza çeşitli eğitimler, seminerler, tanıtımlar, geziler, fuarlar, sergiler, söyleşiler, burslar, kıyafet ve kırtasiye yardımı gibi destekler sunarak öğrencilerin eğitimlerini güçlendirmeyi ve üyemiz olan firmalar aracılığıyla da staj imkânı ve istihdam fırsatı sunmayı hedefledik. Böylece, iş dünyası ile okullar arasında daha sağlam bir işbirliği sağlamayı, gençlerimizin geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.