Başkan Yılmaz bağlaraltı pazar yerini inceledi
  • HaberON6
  • Genel
  • Başkan Yılmaz bağlaraltı pazar yerini inceledi

Başkan Yılmaz bağlaraltı pazar yerini inceledi

ABONE OL
15 Şubat 2024 10:14
Başkan Yılmaz bağlaraltı pazar yerini inceledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, YAPIMI DEVAM EDEN VE MART AYI İÇERİSİNDE TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILMASI PLANLANAN BAĞLARALTI PAZAR YERİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “HEMŞEHRİLERİMİZİN RAHAT VE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ YAPABİLMESİ İÇİN İLÇEMİZE MODERN, GÜVENLİ FONKSİYONEL PAZAR YERLERİ KAZANDIRIYORUZ.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yüzde 70’i tamamlanan 6 bin 305 metrekarelik Bağlaraltı Pazar Alanı’nın mart ayında hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Yıldırım Belediyesi, Güllük-Mimar Sinan, Piremir ve Millet Kapalı Pazar Alanlarından sonra, Bağlaraltı Mahallesi’ne modern bir pazar yeri kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. 6 bin 305 metrekarelik inşaat alanına sahip, 2 katlı yapılacak olan pazar yerinde 180 pazar tezgâhı, 60 araçlık otopark, mescit, abdesthane, lavabolar ve teknik alanlar bulunuyor. Yüzde 70’i tamamlanan çalışmaları inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Mevcut pazar yerimizi, hemşehrilerimiz yoğun bir şekilde kullanıyordu. İnsanlarımızın alışverişlerini daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda yapabilmeleri için alt katı otopark üst kat ise pazar alanı olacak şekilde planladığımız pazar alanı, bölgemize değer katacak” dedi.

FONKSİYONEL YAPILAR

Sokak aralarında kurulan, zaman zaman vatandaşın güvenli ve hijyenik alışveriş yapmasını zorlaştıran pazar yerlerinin yerine modern kapalı pazar yerleri inşa ettiklerini belirten Başkan Yılmaz, “Mevcut pazar yerlerimizi de ilçemize yakışır hale getiriyoruz. Bunu yaparken, sadece bir gün kullanılıp haftanın diğer günleri âtıl kalacak yapılar yerine, otoparkları, sosyal tesisleri ve ortak kullanım alanları ile haftanın 7 günü yaşayan tesisler yaparak, inşalarımızın istifadesine sunuyoruz” diye konuştu.

Ara Haber/Bursa 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.