Bursa Textile Show İçin Geri Sayım Başladı

Bursa Textile Show İçin Geri Sayım Başladı

ABONE OL
14 Şubat 2024 09:56
Bursa Textile Show İçin Geri Sayım Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Tekstil sektörünün kalbi Mart ayında Bursa’da atacak. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen ‘Bursa Textile Show’, 5-7 Mart tarihlerinde Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuar kapsamında yurt dışından önemli alıcılar işbirliği için Bursa’ya gelecek. Fuarda ayrıca BTSO’nun tekstil sektörüne yönelik yürüttüğü iki ayrı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi kapsamında yabancı iş profesyonelleri, katılımcı firmalarla ikili iş görüşmeleri yapacak.BTSO’nun iştiraki KFA Fuarcılık’ın organizasyonuyla fuara, başta Avrupa, Afrika ve Orta Doğu ülkelerinden olmak üzere dünyanın dört bir yanından ziyaretçi bekleniyor. Bursa Textile Show’da LPP S.A, O’STIN, Gloria Jeans, Melon Fashion Group, Marwa Folly Fashion, Tonickx ve Marjan gibi dünyaca ünlü markaların alıcıları da sektör temsilcileriyle bir araya gelmeye hazırlanıyor. Fuarda 30’u aşkın ülkeden yabancı alıcı Bursa’da Türk tekstil sektör temsilcileriyle buluşacak. Fuar, yurt dışı ziyaretçilerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerinden alıcıları da bir araya getirecek.BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Türkiye ekonomisinin üretim ve ihracat merkezi Bursa’yı dünyadaki en önemli fuar merkezlerinden biri haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bir uzmanlık merkezi haline gelen BTSO’nun Bursalı firmaların ihracatçı kimliğini güçlendirmek için yeni projeler üretmeye devam ettiğini belirten İsmail Kuş, Bursa Textile Show Fuarı’nın da gerek ziyaretçi sayısı gerekse de niteliğiyle gücünü ve etkisini her geçen yıl daha da artırmayı başardığını söyledi.İsmail Kuş, Bursa Textile Show Fuarı’nın tekstil sektörünün dünyaya açılması noktasında önemli bir platform olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Tekstilde Bursa’mız asırlara dayanan ciddi bir üretim potansiyeline sahip. Fuarlar da firmalarımızın dünyaya açılması noktasında lokomotif görev üstleniyor. Sektörümüzün üretim yeteneğini ve ihracat kapasitesini daha da yüksek bir noktaya taşımayı arzu ediyoruz. Bursa Textile Show, gerek katılımcı firmalarımız gerekse de ziyaretçilerimiz açısından oldukça önemli bir platform. 5-7 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz fuarın, sektörümüz, Bursa’mız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Fuara ilk günden bu yana sahip çıkan sektör temsilcilerimize ve fuarımızın düzenlenmesine destek veren tüm paydaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”

BTSO’nun iştiraki Küresel Fuar Acentesi (KFA) Fuarcılık AŞ organizasyonuyla düzenlenen fuara, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve UTİB de destek veriyor. 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak olan Bursa Textile Show 7 Mart Perşembe günü sona erecek.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.