Era Alüminyum ihracatla büyüyecek

Era Alüminyum ihracatla büyüyecek

ABONE OL
31 Ocak 2024 06:55
Era Alüminyum ihracatla büyüyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

§ ERA ALÜMİNYUM GENEL MÜDÜRÜ ŞEVKİ KÖKSAL :

§ “İHRACAT YAPTIĞIMIZ ÜLKE SAYISINI 25’İN ÜZERİNE ÇIKARTACAĞIZ”

Alüminyum ekstrüzyon ve mekanik işleme sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan ERA Alüminyum, ihracatı geliştirme çalışmaları kapsamında ABD’de düzenlenen Inter Solar Fuarı’na katıldı.

Balkan ülkelerinden Polonya’ya, Fransa’dan ABD’ye kadar 20’ye yakın ülkeye çatı GES taşıyıcı ve montaj ekipmanları ihraç eden ERA Grup Alüminyum Genel Müdürü Şevki Köksal, “Güneş enerjisi sistemleri bağlantı ekipmanları ve panel çerçeveleri olarak ülkemizdeki en yüksek kapasiteye sahip firmalardan birisi durumundayız. 11 bin metrekarelik kendi tesisimizde şu anda aylık 400 ton alüminyum profil üretirken, 750 ton dolayında malzeme satıyoruz. ABD’de düzenlenen Inter Solar Fuarı’nda ürünlerimizi sergiledik” dedi.

İhraç ettikleri GES taşıyıcı ve montaj ekipmanlarının kilogram fiyatının 4,5 dolar düzeyinde olduğunu sözlerine ekleyen Şevki Köksal, “Yurt dışı tanıtım faaliyetlerimiz ve pazarlara yönelik çalışmalarımızın etkisiyle 2024 yılı içinde ihracat yapacağımız ülke sayısını 25’in üzerine çıkartacağız. Bu kapsamda şubat ayında İspanya’da GENERA Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı’na, Nisan başında 14. Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı’na, Haziran ortasında Almanya’daki Intersolar Europe Fuarı’na ve Ekim ayında da İstanbul’daki 18. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na iştirak edeceğiz. Ayrıca farklı ülkelerdeki 20’nin üzerinde fuarı da ziyaret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni yatırımları hakkında da açıklamalarda bulunan Şevki Köksal, “ERA Grup Alüminyum olarak, mekanik işlemenin dışında üretim tesisi kimliğini de kazanmak adına yatırımımızı tamamladık ve alüminyum ekstrüzyon tesisi kurduk. Alüminyum, son dönemde oldukça önem kazanan bir emtia. Karbon ayak izi ile ilgili çalışmalar, elektrikli araçlar ve GES’ler alüminyumun değerini her geçen gün artırıyor. Bu nedenle yeni alüminyum ekstrüzyon hattı kurulumu da, yatırımlarımız arasında öncelikli olarak yer alıyor” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.