İYİ PARTİ’den açıklama İşgal Altındayız!
  • HaberON6
  • Genel
  • İYİ PARTİ’den açıklama İşgal Altındayız!

İYİ PARTİ’den açıklama İşgal Altındayız!

ABONE OL
31 Ağustos 2023 08:14
İYİ PARTİ’den açıklama İşgal Altındayız!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Kıymetli Gönüldaşlar,

Saygıdeğer Basın Mensupları;

 

Türk Milleti’nin en büyük milli bayramlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yılı kutlama törenimize hoş geldiniz, şeref verdiniz.

 

Bu kutlama bugün bizim için çok daha anlamlı.

Biliyorsunuz;

Türk Milleti’nin canıyla, kanıyla kazandığı bu kutsal vatan topraklarını her koşul ve şartta korumaya kararlı İYİ Partili Cesur Yürekler olarak bundan 4 gün önce 26 Ağustos’ta Kocatepe’deydik.

Orada onbinlerce gönül dostumuzla birlikte adeta zamanda yolculuk yaptık ve tam 101 yıl önce yaşanan o emsalsiz vatan sevgisini yüreklerimizde hissettik.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!” şiarının, kurtuluşa giden yolda nasıl bir milli motivasyona dönüştüğünü tüylerimiz diken diken olarak bizzat yaşadık.

 

Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in, “Milletiyle Beraber, İlelebet Muzaffer” çağrısıyla o gün coşkuyla Kocatepe’deydik, işte bugün de burada aynı heyecanla Ata’mızın huzurundayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan Büyük Taarruz’un muhteşem bir zafere dönüştüğü gündür bugün.

 

Bugün;

Büyük Milletimizin bağrından çıkan şanlı Türk Ordumuzun,  ‘Muhteşem Zaferi’ni ilan ettiği bir yeniden varoluş günüdür.

Neredeyse tamamı fiilen işgal edilen Anadolu topraklarının, Türk’e yeniden yurt yapıldığı çok anlamlı tarihin 101. Yılını bugün yine gururla idrak ediyoruz.

 

Ancak ne var ki;

Ülkemizin kaderinin değiştiği böylesine büyük tarihin yıldönümünde, maalesef gizli bir işgal tehlikesi altında olduğumuzu da vurgulamak zorundayız.

 

Aslında buna gizli de demek doğru değil, çünkü her şey Aziz milletimizin ve adeta bütün dünyanın gözü önünde cereyan ediyor. Milletvekilimiz Sn. Selçuk Türkoğlu da bizzat Van’a giderek sınırlarımızın nasıl kevgire döndüğünü yerinde belgeledi, bütün Türkiye’ye de gösterdi.

 

Önce Suriye’den, sonrasında Afganistan’dan, sınırdaki bölge halkının tabiriyle, ‘neredeyse sürüler halinde’ kaçak giriş akınına uğratılarak, demografik yapısı alt üst edilen ülkemiz, yeniden bir büyük beka sorunuyla karşı karşıya bırakıldı.

 

Resmî rakamlar tam olarak açıklanmazken, toplumda, gayri resmî rakamlarla ülkemizdeki mülteci sayısının 10 milyonu aştığı, hatta 13-15 milyon gibi rakamlara ulaştığı gibi vahim bir kara tablo ile karşı karşıyayız.

 

Maalesef bugün;

Bağımsızlığımızın tescili olan ülke sınırlarımızın güvensizliği başta olmak üzere yaşadığımız gaflet ve delalet örnekleri, millet olarak yüreklerimizi yaralıyor.

 

Kurtuluş Savaşı’nda dökülen kanlarımızla vatan yapılan ülkemizin, yanlış politikalara kurban edilmeye çalışıldığını ibretle görüyor ve buna şiddetle itiraz ediyoruz.

 

AK Parti iktidarının bu yönde attığı adımları engellemek için; muhalefet etme gücümüzü ülkemizin her köşesinde seferber etmeye 4 gün önce Kocatepe’de söz verdik, bugün de buradan haykırıyoruz.

 

Sn. Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti, sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin en güçlü teminatıdır.

Bizler, Bursa işgal edildiğinde Yunan Komutanın, Osmangazi Hanın türbesinde sandukaya ayağıyla basarak milletimizi aşağılamaya kalkmasını unutmadık.

Ama bunu unutmadığımız gibi bugün de güzel Bursa’mızın bazı semt ve bölgeleri aleni şekilde göz yumulması sonucunda resmen işgal altında olduğunu da görmek zorundayız.  

Bizler de bu işgale muhalefet etme gücümüzle dur demek için, vatandaşımızı daldığı o garabet uykusundan uyandırmak için, İYİ Parti kadroları olarak dün olduğu gibi bugünden sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu topraklar kolay kurtarılmadı, bu kadar da kolay teslim edilmeyecek.

Bu bilinçle Milli Bayramlarımızın bizi biz yapan değerlerimiz olduğunun unutturulmak istenmesine de asla izin vermeyeceğiz.

Bu vatanı, Büyük Kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kanlarıyla kazanarak bizlere yurt yapan tüm şehitlerimizi bir kez daha Atamızın manevi huzurunda rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.