BASIN DEMOKRATİK TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ GÜVENCESİDİR
  • HaberON6
  • Genel
  • BASIN DEMOKRATİK TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ GÜVENCESİDİR

BASIN DEMOKRATİK TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ GÜVENCESİDİR

ABONE OL
24 Temmuz 2023 10:17
BASIN DEMOKRATİK TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ GÜVENCESİDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak yerelden ulusala tüm basın mensuplarının Basın Bayramı’nı kutladı.
Başkan Demirtaş yaptığı açıklamada: “Doğru haberi ve vicdanı esas alan basın, demokratik toplumların en önemli güvencesidir” dedi.
Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunduğunu kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Günümüz dünyasında etkinliği her geçen gün artan ve demokrasimizin ayrılmaz unsuru haline gelen basın kuruluşlarımız, gerek dünyadaki gerekse ülkemizdeki gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak toplumu aydınlatmak gibi büyük bir görev ve sorumluluğu da üstlenmişlerdir. Canını da tehlikeye atarak gerçekleştirdiği özverili çalışmaları sayesinde ülkemizde basın önemli bir konuma sahip. Halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basın sektörünün çok önemli katkısı vardır.
Bu bağlamda yerelden ulusala tüm basın mensuplarının ve sektör çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, halkımıza doğru ve zamanında haber sunan, basın meslek ilkeleri ve etiğine uygun yayın yapan, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı ve tarafsız ve objektif yayın yapan, yapmaya çalışan tüm basın emekçilerinin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.
 www.arahaberi.com / Samsun

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.