EYT’lilere müjde: Maaş zammı onları da kapsayacak
  • HaberON6
  • Genel
  • EYT’lilere müjde: Maaş zammı onları da kapsayacak

EYT’lilere müjde: Maaş zammı onları da kapsayacak

ABONE OL
8 Temmuz 2023 13:17
EYT’lilere müjde: Maaş zammı onları da kapsayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile emekliye zam oranı da torba yasaya eklendi.TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen kanun teklifine eklenen emekli aylığının enflasyon farkı ile birlikte toplam yüzde 25 oranında artırılmasına ilişkin madde kabul edildi.

Yüzde 25 zam alacaklar

Teklife eklenen maddeler ile Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklileri yılın 6 ayı için toplamda yüzde 25 zam alacak.Düzenleme temmuz ayından itibaren uygulanmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girecek.

EYT’liler zamdan yararlanabilecek mi?

Zam oranı belli olduktan sonra EYT’liler bu zam kapsamına alınacak mı soruları konuşulmaya başlandı.Uzmanlar ise yapılacak artıştan her durumda emekli olanların bu ilave artıştan yararlanacağını belirtti.

EYT’lileri de kapsıyor

Bu kapsamda temmuz ayında yapılacak zamdan EYT’liler de yararlanabilecek.Meclis’e sunulan torba yasanın geçici maddenin b fıkrasında 2023 yılında emekli olanların hepsi bu kapsama alınacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.