Kemal Kılıçdaroğlu: Depremzedelere konutları ücretsiz vereceğiz
  • HaberON6
  • Genel
  • Kemal Kılıçdaroğlu: Depremzedelere konutları ücretsiz vereceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu: Depremzedelere konutları ücretsiz vereceğiz

ABONE OL
14 Mart 2023 12:01
Kemal Kılıçdaroğlu: Depremzedelere konutları ücretsiz vereceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
CHP lideri daha sonra depremin ardından yapımına başlanan konutlarla ilgili konuştu.“Temeller atıldı, o binaları biz tamamlayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Şimdi diyorlar ki ‘Size yer vereceğiz ama sizi borçlandıracağız, 20 yıl ödeyeceksiniz.’ Benim ne günahım var, o imzaları ben atmadım.” şeklinde konuştu.

“Bütün vatandaşlarıma sözüm sözdür, herkesin anahtarını teslim edeceğiz, 5 kuruş almayacağız”

Konuyla ilgili sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, “Bütün vatandaşlarıma sözüm sözdür, herkesin anahtarını teslim edeceğiz, 5 kuruş almayacağız. Eğer bir helalleşme olacaksa, anahtarı teslim edeceksiniz, özür dileyeceksiniz. Eve ruhsat veriyorsun, herkes geliyor, bakıyor. ‘Sana ev yapacağım, bana parasını ver.’ Kimin kusuru varsa, kusuru giderecek olan odur. Vatandaşın devlete değil, devletin vatandaşa borcu var.” dedi.

“Kimin kusuru varsa, kusuru giderecek olan odur”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri şöyle:

Şimdi diyorlar ki ‘Size yer vereceğiz ama sizi borçlandıracağız, 20 yıl ödeyeceksiniz.’ Benim ne günahım var, o imzaları ben atmadım. Şimdi depremzedeyi borçlu çıkarıyorlar. Bütün vatandaşlarıma sözüm sözdür, herkesin anahtarını teslim edeceğiz, 5 kuruş almayacağız. Eğer bir helalleşme olacaksa, anahtarı teslim edeceksiniz, özür dileyeceksiniz. Eve ruhsat veriyorsun, herkes geliyor, bakıyor. ‘Sana ev yapacağım, bana parasını ver.’ Kimin kusuru varsa, kusuru giderecek olan odur. Vatandaşın devlete değil, devletin vatandaşa borcu var

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.